Mlađe kategorije Vesti

Otvoreni turnir okupio skoro 200 mladih igrača

Otvoreni turnir Novog Sada u organizaciji našeg kluba održan je u nedelju 10. septembra u kultnoj sali novosadskog Spensa. Učestvovalo je gotovo 200 dece svih uzrasta iz svih krajeva zemlje, a pored početnika koji su u Novom Sadu imali jedan od prvih nastupa, nisu izostali ni juniorski i kadetski reprezentativci.

Specifičnost ovog takmičenja je u tome što najmlađi učesnici, uzrasta prvog i drugog razreda, mogu odmeriti snage isključivo sa vršnjacima, što na zvaničnim državnim turnirima nije slučaj.

Ovaj turnir još jednom je okupio mlade iz volonterskog kluba STK Novi Sad koji su uz svoje mentore sudili i pomagali oko organizacije čime stonoteniski klub Novi Sad još jednom implementira važne oblasti iz politike Lokalnog akcionog plana Grada Novog Sada. 

Takmičenje se odvijalo u 10 kategorija, a osvači medalja su sledeći:

Srednjoškolski uzrast – muškarci:
1. Aleksandar Radaković
2. Deneš Sentmartoni
3/4. Nemanja Đilas
3/4. Uglješa Lukić

Srednjoškolski uzrast – devojke:
1. Lila Kovač Katona
2. Katarina Gvozdenović
3/4. Danijela Mićin
3/4. Sofija Vlajkov

Sedmi i osmi razred – dečaci:
1. Jovan Jockov
2. Milan Komlušan
3/4. David Prokić
3/4. Petar Radnović

Sedmi i osmi razred – devojčice:
1. Lila Kovač Katona
2. Svetlana Sladeček
3/4. Vanja Vucelja
3/4. Katarina Gvozdenović

Peti i šesti razred – dečaci:
1. Andraš Oros
2. Bojan Džinović
3/4. Vuk Nikolić
3/4. Dimitrije Jelikić

Peti i šesti razred – devojčice:
1. Elizabeta Bobrovskaja
2. Sara Radak
3/4. Dunja Sarić
3/4. Aleksija Turkonje

Treći i četvrti razred – dečaci:
1. Vanja Stefanović
2. Uroš Ninković
3/4. Luka Miljuš
3/4. Mario Gajta

Treći i četvrti razred – devojčice:
1. Jana Havela
2. Olivera Mladenović
3/4. Ivana Belada
3/4. Aleksandra Pavkov

Prvi i drugi razred – dečaci:
1. Uroš Valentić
2. Simon Karakaš
3/4. Igor Rajić
3/4. Ignjat Jakovljev

Prvi i drugi razred – devojčice:
1. Maja Vanjo
2. Neda Vasić
3/4. Hana Balaž
3/4. Teodora Miul